Heatmap plugin

Podporujeme


 
Nové zboží
Info GDPR: 
Údaje které poskytujete jsou pouze nezbytné k uskutečnění objednávky (jméno, adresa, telefon, email ...). Tyto údaje se dále nezpracovávají ani neposkytují třetím stranám.
Ani v minulosti nebyly žádné další informace zpracovávány ani předávány třetím stranám a neplánujeme to ani v budoucnu.
Nezasíláme newslettery ani jinou vyžádanou, či nevyžádanou poštu. Veškerá komunikace se vztahuje k objednávkám nebo např Vašim žádostem o technickou pomoc.

Tipy pro výběr kamerového systému

Tento text lze brát jako takové vodítko při výběru vhodného IP kamerového systému a na co je dobré pamatovat při instalaci.

Kamera pro sledování:
- výběr rozlišení (720p=1280/720pix, 960p=1280/960pix, 1080p=1920/1080pix)
- snímková frekvence (1-25fps pro systém PAL)
- velikost obrazového čipu (udáváno ve zlomcích palce 1/4", 1/3", 1/2,7" ... = čím větší plocha čipu, tím více zachyceného světla a kvalitnější obraz)
- procesor má vliv na rychlost
- venkovní provedení (obal), co do vzhledu nemá vliv, rozdíly mohou být v materiálu (kov/plast), vnitřní/vnější, odolnost povětrnostním vlivům, způsobu uchycení, možnosti instalace jiného objektivu ...
- noční přísvit, výkon, dosvit úzký světelný kužel), rozptýlený přísvit na krátké vzdálenosti
  vliv má prostředí (uvnitř/venku), povětrnostní podmínky, intenzita okolního světla (odrazy světla od stěn, pouliční osvětlení, absolutní tma ..)

Kamera(y) pro sledování a záznam:
- výběr vhodného NVR zařízení (počet kanálů, funkce PoE ... datová rozhraní ...)
- legislativní otázka

Montáž kamery:
Každá kamera vyžaduje připojení datové (kabelové či bezdrátové) a napájení (většinou 12V a min. 1A, ideálně 1,5A až 2A)
- obyčejná RJ45 kamera bez PoE a wifi má jeden konektor RJ-45 pro připojení k datové síti LAN (switch/router) a jeden konektor napájecí tzv. jack
  1. V místě instalace IP kamery je třeba zásuvka 230V pro připojení napájecího adaptéru. Kabel UTP "kamera-switch" lze nainstalovat v délce do 100 metrů (teoreticky lze i na delší vzdálenost).
  2. Pokud je kamera ve vzdálenosti do 10 metrů lze ji napájet pomocí pasivního PoE injektoru a Poe splitteru. (Teoreticky lze i na delší vzdálenost. Testováno na 20 metrů s našimi napájecími adaptéry 12V/1,5A).
      Provedení s pasivními PoE adaptéry není doporučeno u podnikových sítí, jedná se víceméně o "hobby" zapojení vhodné pro nevytížené sítě.
- obyčejná RJ45 kamera s wifi potřebuje konektor RJ45 pouze pro konfiguraci, dále pak datový přenos probíhá bezdrátově
  1. V místě instalaV místě instalace IP kamery je třeba zásuvka 230V pro připojení napájecího adaptéru. Bezdrátová přenost dat může být ovlivněn místními podmínkami (okolní zarušení, překážky ...)
- PoE kamera má integrovaný PoE splitter, napájení (výkonný PoE injektor 48V/30W) je vedeno po UTP kabelu do vzdálenosti 100 metrů (lze i dále pomocí PoE extenderu)
  1. V místě instalace kamery je přiveden pouze UTP kabel po kterém je vedeno také napájení. Integrovaný aktivní PoE splitter přivedené napětí sníží na potřebných 12V.
      Jako zdroj slouží PoE injektor 48V/30W připojený standardně v místě instalace switche. V tomto případě 1kamera=1PoE injektor, 2kamery=2PoE injektory
  2. V případě více instalovaných kamer je výhodné použít PoE switch místo množství PoE injektorů.

 
Doporučujeme

  • +420 515 264 546
  • +420 608 404 209
  • info@powercam.cz
www.powercam.cz