Heatmap plugin

Nové zboží
Během montáží na novostavbách se často naráží na problém kudy vést kabeláž tak aby co nejméně narušila estetiku. Vždy je to spojeno s kompromisem, otázka je jak velkým. U běžné kamery je pevná kabeláž cca 0,5 metru od kamery po koncovky.
Koncovka RJ-45 má průměr 25mm. Pokud chci ve zdi provrtat díru tak aby prošla kabeláž tak to bude otvor o průměru minimálně 26mm.
Pokud je na fasádě navíc zateplení polystyrenem překrytým perlinkou, máme další problém jak kameru uchytit. Řešit to samozřejmě lze, chci jen upozornit na výhodu pro ty kteří mají doposud rozestavěno.
Pokud do budoucna uvažujete o montáži kamerového sytému, je vhodné se na to připravit předem.
Sortiment zahrnuje tisíce druhů kamer, kombinací jejich vlastností a příslušenství.
Eshop se průběžně doplňuje, zatím je tu jen zlomek dostupného sortimentu.

Pokud nenajdete produkt který potřebujete, napište prosím nebo zavolejte
Jestli je pro Vás výběr podle parametrů složitý, napište si o doporučení.
Objednat lze pohodlně telefonicky nebo přes email.

Tipy pro výběr kamerového systému

Tento text lze brát jako takové vodítko při výběru vhodného IP kamerového systému a na co je dobré pamatovat při instalaci.

Kamera pro sledování:
- výběr rozlišení (720p=1280/720pix, 960p=1280/960pix, 1080p=1920/1080pix)
- snímková frekvence (1-25fps pro systém PAL)
- velikost obrazového čipu (udáváno ve zlomcích palce 1/4", 1/3", 1/2,7" ... = čím větší plocha čipu, tím více zachyceného světla a kvalitnější obraz)
- procesor má vliv na rychlost
- venkovní provedení (obal), co do vzhledu nemá vliv, rozdíly mohou být v materiálu (kov/plast), vnitřní/vnější, odolnost povětrnostním vlivům, způsobu uchycení, možnosti instalace jiného objektivu ...
- noční přísvit, výkon, dosvit úzký světelný kužel), rozptýlený přísvit na krátké vzdálenosti
  vliv má prostředí (uvnitř/venku), povětrnostní podmínky, intenzita okolního světla (odrazy světla od stěn, pouliční osvětlení, absolutní tma ..)

Kamera(y) pro sledování a záznam:
- výběr vhodného NVR zařízení (počet kanálů, funkce PoE ... datová rozhraní ...)
- legislativní otázka

Montáž kamery:
Každá kamera vyžaduje připojení datové (kabelové či bezdrátové) a napájení (většinou 12V a min. 1A, ideálně 1,5A až 2A)
- obyčejná RJ45 kamera bez PoE a wifi má jeden konektor RJ-45 pro připojení k datové síti LAN (switch/router) a jeden konektor napájecí tzv. jack
  1. V místě instalace IP kamery je třeba zásuvka 230V pro připojení napájecího adaptéru. Kabel UTP "kamera-switch" lze nainstalovat v délce do 100 metrů (teoreticky lze i na delší vzdálenost).
  2. Pokud je kamera ve vzdálenosti do 10 metrů lze ji napájet pomocí pasivního PoE injektoru a Poe splitteru. (Teoreticky lze i na delší vzdálenost. Testováno na 20 metrů s našimi napájecími adaptéry 12V/1,5A).
      Provedení s pasivními PoE adaptéry není doporučeno u podnikových sítí, jedná se víceméně o "hobby" zapojení vhodné pro nevytížené sítě.
- obyčejná RJ45 kamera s wifi potřebuje konektor RJ45 pouze pro konfiguraci, dále pak datový přenos probíhá bezdrátově
  1. V místě instalaV místě instalace IP kamery je třeba zásuvka 230V pro připojení napájecího adaptéru. Bezdrátová přenost dat může být ovlivněn místními podmínkami (okolní zarušení, překážky ...)
- PoE kamera má integrovaný PoE splitter, napájení (výkonný PoE injektor 48V/30W) je vedeno po UTP kabelu do vzdálenosti 100 metrů (lze i dále pomocí PoE extenderu)
  1. V místě instalace kamery je přiveden pouze UTP kabel po kterém je vedeno také napájení. Integrovaný aktivní PoE splitter přivedené napětí sníží na potřebných 12V.
      Jako zdroj slouží PoE injektor 48V/30W připojený standardně v místě instalace switche. V tomto případě 1kamera=1PoE injektor, 2kamery=2PoE injektory
  2. V případě více instalovaných kamer je výhodné použít PoE switch místo množství PoE injektorů.

 

  • +420 515 264 546
  • +420 608 404 209
  • info@powercam.cz
www.powercam.cz