Heatmap plugin

Podporujeme


 
Nové zboží
Info GDPR: 
Údaje které poskytujete jsou pouze nezbytné k uskutečnění objednávky (jméno, adresa, telefon, email ...). Tyto údaje se dále nezpracovávají ani neposkytují třetím stranám.
Ani v minulosti nebyly žádné další informace zpracovávány ani předávány třetím stranám a neplánujeme to ani v budoucnu.
Nezasíláme newslettery ani jinou vyžádanou, či nevyžádanou poštu. Veškerá komunikace se vztahuje k objednávkám nebo např Vašim žádostem o technickou pomoc.

Vlastnosti našich kamer a nahrávacích zařízeníFunkce kamer:

- sledování ve dne
- sledování v noci
- sledování uvnitř budov a místností
- sledování v exteriérech
- definice privátních zón
- definice sledovaného prostoru, položeného předmětu
- odolnost povětrnostním vlivům
- živé sledování přes lokální síť nebo internet na počítači, notebooku, tabletu, telefonu
- možnost záznamu na HDD, nastavení nahrávání podle času, detekce pohybu, detekční zóny, nahrávání ve smyčce
- možnost nahrávat více kamer do jednoho nahrávacího zařízení
- možnost nahrávání do více nahrávacích zařízení
- možnost nahrávání na vzdálené(á) nahrávací zařízení
- nahrávání zvuku pomocí externího mikrofonu
- možnost uploadu snímků na ftp (dle času, detekce pohybu, alarmu ...)
- možnost uploadu videa na ftp (dle času, detekce pohybu, alarmu ...)
- možnost notifikace na email či sms
- sledování na krátké vzdálenosti s širokým úhlem záběru
- sledování vzdálených míst pomocí optického přiblížení
- zapojení do stávající počítačové sítě
- funguje i bez přístupu na internet, záznam lze stáhnout z nahrávacího zařízení (na hdd, usb, pc, notebook ...)
- připojení k externím monitorům (vga, hdmi)
- připojení k TV (pomocí android hdmi sticku)
- zaheslování, tři úrovně přístupu


Úpravy kamer na zakázku
- skrytá montáž
- montáž dodatečného IR přisvětlení pro nasvícení vzdálenějších objektů či rozlehlých hal
- ... a další

Otázky a odpovědi
Q: Jak kvalitní obraz má IP kamera, která je nejlepší?
A: Dobrá otázka, nicméně jednoznačná odpověď není až tak snadná. Zjednodušeně by se dalo říci že ta technologicky nejnovější a nejdražší by měla mít logicky nejkvalitnější obraz. Není to však pravidlem.

Q: Co je to AP mod
A: AP mod je (accesspoint) funkce našich kamer které jsou vybaveny wi-fi. Kamera s AP modem má v základním nastavení zapnutou funkci AP (accespoint) kdy je možné se připojit ke kameře pomocí telefonu nebo počítače přímo bez použití wifi routeru. Primárně tato funkce slouží ke snazšímu připojení kamery k wifi routeru, kdy se nejprve telefonem připojíme na AP kamery, poté v menu aplikace prostřednictvím které jsme připojeni k opračnímu systému kamery dáme vyhledat wifi router. Po přidání (spárování kamery s routerem) dojde k vypnutí AP modu kamery. Ta se pak klasicky chová jako wifi klient připojený ke klasickému wifi routeru nebo wifi AP.

Q: K čemu slouží WDR a jaké jsou rozdíly mezi SW WDR a HW WDR?
A: WDR je "zjednodušeně řečeno" automatická korekce jasu tmavých míst v obrazu. Například při protisvětle dojde k zatmavení tmavých míst obrazu čímž nejsou vidět detaily. Funkce WDR zesvětí tmavé části tak aby i v tmavých částech obrazu byly vidět předměty, osoby atd... Funkci WDR je možné do jisté míry korigovat přímo v nastavení kamery. Pokud máte starší typ firmware které neumožňují korekci WDR, napište si o aktuální verzi firmware.
Rozdíl mezi softwarovým WDR a dražším hardwarovým WDR je takový že softwarová verze více zatěžuje procesor kamery a počítače na kterém kameru provozujete. Funkce je stále ve vývoji.

Q: Proč je obraz trhaný když mám kameru v ruce a otáčím s ní sem a tam?
A: IP kamery jsou ve své podstatě "průmyslové kamery". To znamená že jejich funkční určení je vizuální monitoring. Tím se liší od určení tzv. videokamer které se používají k natáčení sportovních aktivit, rodinných akcí, TV reportážím apod.
Tyto videokamery jsou vybaveny funkcemi např stabilizací obrazu, automatickým ostřením, a různými dalšími pomůckami které monitorovací kamery nemají.
IP kamery jsou určeny pro fixní montáž (zeď, konzoli ...). U otočných PTZ kamer je také nutná fixní montáž. Otáčení PTZ kamer je dle modelu omezeno na rychlost danou výrobcem.
Monitorovací IP kamery používají tzv kompresi obrazu aby co nejméně vytěžovaly přenosové kapacity počítačové sítě a při zachování co nejvyšší kvality obrazu bylo dosaženo co nejmenšího nároku na úložný prostor. IP kamera je zapnutá nostop a nepřetržitě ukládá obrazová data na určené úložiště (NVR s HDD). Dle vhodně zvolené komprese a dalších faktorů se poté odvíjí doba záznamu (dny, týdny, měsíce). 
IP kameru lze do jisté míry nastavit tak aby byl obraz plynulý i v situaci kdy ji máme v ruce a kýveme s ní ze strany na stranu. Vždy je to však něco za něco. Větší plynulost obrazu zvyšuje datový tok, čili zvyšuje nároky na datovou linku. Dále při nastavení nižší hodnoty KEYFRAME se zvyšuje zrnitost obrazu. Atd atd...


Q: Co je to KEYFRAME
A: Jedná se o tzv klíčový snímek. IP Kamera z důvodů šetření přenosové kapacity nevykresluje každý snímek komletně. KEYFRAME je kompletní snímek. Při nastavení kamery např 25fps a 50 keyframe, znamená že každé 2 vteřiny je vykreslen kompletní snímek. Při nastavení fps 25 a keyframe 5 je kompletní snímek 5x za vteřinu. Při nastavování je dobré dodržovat delitelnost dvěma. 
KEYFRAME má vliv na "kvalitu" obrazu, je to vždy něco za něco. Při vysokém keyframe je obraz klidnější, líbivější ale mohou být problémy s rychle se pohybujícími objekty. Může docházet k tzv. "teleportování" rychle se pohybujících objektů nebo jak to nazvat. Naopak nízká hodnota keyframe zvyšuje plynulost rychle se pohybujících objektů, ale zvyšuje se datový tok, obraz je neklidnější (zrnitější).
KEYFRAME má vliv také na práci se záznamem, vyhledávání zaznamenaných událostí. Při ukládání obrazu na hdd vychází čas nahrávky z nastavení keyframe. To samé platí i pro záznamy alarmu (myšleno události)

Q: Když si objednám wifi IP kameru, lze ji připojit i přes kabel?
A: Všechny IP kamery, ve všech variantách mají konektor pro kabelové připojení UTP pomocí konektoru RJ-45

Q: Mohu u wifi kamery odstranit datový kabel UTP a mít ji připojenou jen přes wifi?
A: Takovou úpravu rozhodně nelze doporučit. Nicméně technicky to lze provést. Přijdete však o záruku.  Nebudu zde popisovat jak to udělat.

Q: Když chci kameru s nahráváním na microSD kartu, musím pak tu kartu pokaždé vyndat když si budu chtít prohlédnout záznam?
A: Záznam 

Q: Co když mi kameru která nahrává na microSD kartu někdo ukradne?
A: Ano to se může stát. 

Q: Když si chci namontovat kameru na dům, musím mít povolení?
A: Pokud jste vlastníkem dané nemovitosti a nepořizujete záznam tak povolení nepotřebujete. 
Pokud pořizujete a uchováváte záznam na kterém dochází k identifikaci osob je třeba splnit ohlašovací povinnost na www.uoou.cz

Q: Co znamená PTZ
A: Pan/Tilt/Zoom, to je zkratka pro otočné kamery se zoomem (doleva-doprava/nahoru-dolů/přiblížit-oddálit)

Q: Proč je v noci černobílý obraz a lze mít barevné noční vidění?
A: Kamera v noci snímá prostor nasvícený infračerveným světlem které je pro lidské oko neviditelné. Proto je noční vidění černobílé.
Barevné vidění v noci je možné, ale je nutno mít monitorovaný prostor nasvícený bílým (viditelným) světlem.

Q: Mohu si kamerou zabezpečit automobil zaparkovaný před domem aby mi ho například někdo nepoškrábal nebo neodcizil?
A: Ano můžete monitorovat a zaznamenávat pohyb kolem vozu. Ovšem kamera samotná nedokáže zabránit komukoli aby Vám poškodil vůz, či jej odcizil.
Lze si například nechat automaticky posílat zprávy s fotkou na email. Záleží ale jak je taková funkce nastavená aby Vám nechodilo množství zpráv kdykoli se před kamerou něco pohne.

Q: Jak funguje detekce pohybu?
A: Detekce pohybu funguje na principu změny v obraze.
 

Doporučujeme

  • +420 515 264 546
  • +420 608 404 209
  • info@powercam.cz
www.powercam.cz