Heatmap plugin

Podporujeme


 
Nové zboží
Info GDPR: 
Údaje které poskytujete jsou pouze nezbytné k uskutečnění objednávky (jméno, adresa, telefon, email ...). Tyto údaje se dále nezpracovávají ani neposkytují třetím stranám.
Ani v minulosti nebyly žádné další informace zpracovávány ani předávány třetím stranám a neplánujeme to ani v budoucnu.
Nezasíláme newslettery ani jinou vyžádanou, či nevyžádanou poštu. Veškerá komunikace se vztahuje k objednávkám nebo např Vašim žádostem o technickou pomoc.

Instalace IP kamery svépomocí?

IP kamery jsou dnes již poměrně rozšířené, na trhu je spousta druhů a značek. 

Otázka se kterou se setkáváme zní například.
"Sháním kameru na hlídání pozemku aby se dala sledovat přes mobilní telefon. Zvládnu si kameru nainstalovat sám? Je to jednoduché?"

Odpověď zní: "Je a Není"

Záleží na vícero věcech:
1. kvalitě kamery a funkčnosti deklarovaných parametrů
2. technických dovedností pracovníka který kameru instaluje

Když pominu tu část instalace kde se jedná o fyzickou montáž na zeď, natažení kabeláže, nalisování konektorů, instalace přívodu elektřiny (tedy tu část kterou provede elektrikář),
tak se dostaneme k instalaci a konfiguraci software.
Tady už to bývá složitější. A složitější je to tím více čím méně znalostí a zkušeností má pracovník který provádí tuto část instalace.

Výrobci všeobecně deklarují technické parametry, funkce a kompatibilitu se zařízeními třetích stran. A v tom se mohou jednotlivé výrobky lišit. Ne vždy totiž daný parametr, funkce či kompatibilita odpovídá deklarovaným. A netýká se to pouze kamer vyrobených v číně.

Příklad 1:  
Kamera XY od výrobce Z deklaruje tyto parametry (rozlišení obrazu pro jednotlivé datové toky)
a) stream1 720p až 1080p  (hlavní datový tok ve vysokém rozlišení pro sledování na pc a pro záznam)
b) stream2 320x176 až 640x352 (datový tok s nižším rozlišením pro mobilní telefony)
Pracovní nastaví oba toky a přistoupí k instalaci na mobilní telefon se systémem Android. Nastaví datový tok 640x352 a udělá test. Na telefonu si všimne vysokého rozlišení, tedy přenastaví stream2 na nižší rozlišení 320x176. Ale obraz je stále ve vysokém rozlišení. Po chvíli pátrání zjistí že kamera posílá do mobilního telefonu stream1 místo streamu2. Potíž však je že stream1 má pro vysoké rozlišení také vysoké nároky na rychlost internetového připojení a to na mobilních telefonech není vždy k dispozici. Pokud tedy sníží stream 1 na 720p tak je to pro telefon stále příliš navíc se připraví o vysoké rozlišení záznamu. V tomto případě se jedná o vadu firmware nebo sw pro android.

Příklad 2:
Kamera -//- má funkci nočního vidění kdy se při soumraku přepne do černobílého režimu, odklopí se IR clona a rozsvítí IR přísvit.
V reálu se tak ale nestane. Po testování různých nastavení kamery pří různých světelných podmínkách čili práce, čas, (nervy)

Příklad 3:
Kameru pracovník připojí k NAS serveru. Vyplní potřebné parametry a klikne na tlačítko TEST. Test proběhne OK "camera succesfully retrieve image" ale po uložení se hlásí jako odpojená.
Opět začíná často úmorné pátrání po chybě

Instalace může být složitá i jednoduchá a to i v případě že kamera dělá přesně to co má.

Rozdělení podle znalostí:
1. naprostý laik - svěřit instalaci odborníkovi
2. uživatel PC - svěřit instalaci odborníkovi nebo svépomocí pouze základní instalaci s technickou pomocí prodejce
3. pokročilý uživatel PC - svěřit instalaci odborníkovi nebo instalaci svépomocí s technickou pomocí prodejce
4. expertní uživatel PC (IT pracovník, programátor) - zvládne svépomocí i s technickou pomocí prodejce

Protože se nejedná o spotřební zboží ale o produkt který k instalaci vyžaduje určité technické dovednosti je instalace svépomocí na vlastní zodpovědnost !
 
Doporučujeme

  • +420 515 264 546
  • +420 608 404 209
  • info@powercam.cz
www.powercam.cz